آسانسور فضایی ژاپن تا چند روز دیگر آزمایش می‌شود

آسانسور فضایی ژاپن تا چند روز دیگر آزمایش می‌شود

نخستین استفاده آزمایشی از آسانسور فضایی ژاپن ماه جاری توسط یک تیم ژاپنی صورت خواهد گرفت. اولین آسانسور فضایی دنیا به وسیله ارسال دو ماهواره کوچک به فضای اطراف کره زمین تست می‌شود. در ادامه بیشتر با بالاتر فضایی ژاپن آشنا خواهیم شد.در این آزمایش از یک آسانسور کوچک متشکل از یک جعبه دارای طول شش سانتی‌متر و عرض و ارتفاع سه سانتی‌متر استفاده می‌شود. با جابه‌جایی یک کابل معلق دارای ده متر طول در فضا بین دو ماهواره کوچک، امکان توسعه طرح و مفهوم اصلی آسانسور فضایی ژاپن مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

آسانسور فضایی ژاپن که قرار است به زودی دو ماهواره مینیاتوری را به فضا ارسال کرده و به این ترتیب اولین تست خود را پشت سر بگذارد، در دانشگاه شیزوکا این کشور توسعه پیدا کرده است. آسانسور فضایی ژاپن قرار است از راکت H-2B، که هفته آینده توسط آژانس هوایی این کشور ارسال می‌شود، سواری بگیرد!

در این آزمایش از یک آسانسور کوچک متشکل از یک جعبه دارای طول شش سانتی‌متر و عرض و ارتفاع سه سانتی‌متر استفاده می‌شود. با جابه‌جایی یک کابل معلق دارای ده متر طول در فضا بین دو ماهواره کوچک، امکان توسعه طرح و مفهوم اصلی آسانسور فضایی ژاپن مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

ایده آسانسور فضایی ژاپن

آسانسور فضایی ژاپن درون یکی از دو ماهواره جعبه‌ای رها کره و سپس از طریق کابل ده متری بین آن‌ها به سمت دیگری حرکت می‌کند. به گفته یک سخنگوی دانشگاه شیزوکا، این نخستین مرتبه‌ای است که یک آسانسور در فضا مورد آزمایش قرار می‌گیرد. قرار است نحوه پیشروی تست نخستین آسانسور فضایی ژاپن به وسیله دوربین‌های به کار رفته درون دو ماهواره ارزیابی شود.

یک شرکت ساختمانی ژاپنی با Obayashi در این پروژه دانشگاه شیزوکا را همراهی کرده است. شرکت نام برده در پروژه‌هایی جداگانه مشغول تست آسانسورهای فضایی منحصربه‌فرد خود است که به وسیله آن، تا سال ۲۰۵۰ سفر انسان‌ها به فضا میسر خواهد شد. یکی از ترفندهای در دست آزمایش شرکت، ساخت یک شفت ۹۵۰ هزار کیلومتری از سطح زمین تا فضا به وسیله تکنولوژی نانولوله‌های کربنی است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *