انتشار اولین اطلاعات از منظومه تراپیست توسط کپلر

انتشار اولین اطلاعات از منظومه تراپیست توسط کپلر

تلسکوپ فضایی کپلر ناسا این هفته برای اولین بار داده هایی را از منظومه Trappist-1 منتشر کرده است.

به گزارش دیلی میل، این داده ها از ۷۴ روز مشاهداتی که در نزدیکی این منظومه انجام شده به دست آمده است.

به گزارش آکاایران: این داده ها که نخستین تصویر به دست آمده از این منظومه است نشان دهنده نوسان هایی است که در روشنایی وجود داشته و به دلیل عبور سیارات از مقابل ستاره است.

تراپیست-۱ (TRAPPIST-1) یک ستاره کوتوله فراسرد است که در فاصله ۳۹ سال نوری از زمین قرار دارد. جرم این ستاره کوچک ۸ درصد جرم خورشید بوده و در مقیاس ستاره ای اندکی پرجرم تر از مشتری به شمار می رود. این ستاره در راستای صورت فلکی دلو قرار دارد و بسیار کم سو است.

تیمی از اخترشناسان در انستیتو اخترفیزیک و ژئوفیزیک دانشگاه لی یژ بلژیک با استفاده از تلسکوپ تراپیست در رصدخانه لاسیا واقع در بیابان آتاکامای شیلی به رصد این ستاره و سیارات واقع در مدار آن پرداختند. آنها با استفاده از روش های یافتن سیاره های فراخورشیدی سه سیاره در اندازه زمین را کشف کردند که به دور این ستاره گردش می کنند.

در ۲۲ فوریه ۲۰۱۷ اخترشناسان خبر کشف چهار سیاره دیگر در مدار تراپیست-۱ را اعلام کردند. بدین ترتیب تعداد سیاره ها در مدار این ستاره به هفت سیاره رسید. اکنون وجود ۷ سیاره را در اطراف آن ستاره تراپیست-۱ تأیید شده که سه سیاره در کمربند حیات آن قرار دارند. البته این احتمال وجود دارد که هر هفت سیاره در کمربند حیات ستاره واقع شده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *