جزئیات تازه از پایگاه و سکونتگاه مداری فضانوردان ناسا

در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا در خصوص سکونتگاه مداری تازه ی فضانوردان ناسا بگوییم که قرار است ناسا آن را به کمپانی نورثروپ بسپارد.

ناسا قرارداد ۱۸۷ میلیون دلاری ساخت سکونتگاه و پایگاه لجستیکی فضانوردان در پروژه «دروازه ماه» را به کمپانی «نورثروپ گرومن» واگذار کرد.

برنامه های فضایی ناسا که توسط دولت ترامپ حمایت می شوند سبب شده تا ناسا کاملا روی بازگرداندن فضانوردان به ماه تمرکز کرده و برنامه آرتمیس خود را مرحله به مرحله به سوی جلو هدایت نماید. این آژانس در کنار «اسپیس اکس» هفته گذشته فضاپیمای «کرو دراگون» را با موفقیت روانه ایستگاه بین المللی کرد و حالا پروژه دروازه فضایی را یک گام بلند به پیش برده است. این گام امضای قرار داد ۱۸۷ میلیون دلاری ساختن سکونتگاه فضایی در مدار با کمپانی نورثروپ گرومن» است.

سکونتگاهی که در خصوص آن صحبت کردیم با عنوان «HALO» شناخته می‌شود، ایستگاهی فضایی برای استقرار فضانوردان و تجهیزات مورد نیاز در سفر به اعماق فضا و به ویژه مریخ و ماه است. کابین HALO به اندازه یک اتاق کوچک است و همراه با فضاپیمای اوریون ناسا روانه ماموریت خواهد شد. طراحی نورثروپ گرومن بر پایه فضاپیمای «سیگنوس» صورت گرفته که برای ارسال تجهیزات به ایستگاه بین المللی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

مونتاژ این کابین بر روی زمین انجام شده است و توسط یک پیشرانه به حرکت خواهد افتاد. سال پیش ناسا قرارداد ساخت ماژول پیشران با هزینه ۳۷۵ میلیون دلار را به کمپانی «Maxar» واگذار کرده بود. به گفته این آژانس فضایی پرتاب همزمان قطعات هزینه و ریسک‌های فنی را کاهش می‌دهد چرا که دیگر نیازی به اتصال آنها در مدار نخواهد بود.

پرداخت بودجه لازم برای تولید کابین به نورثروب گرومن اجازه می‌دهد طراحی تمام سیستم‌ها و زیرسیستم های نسخه اولیه را نهایی کند تا در پایان سال جاری مورد بازبینی قرار بگیرند. در صورتی که همه چیز براساس برنامه پیش برود، ناسا قرارداد آتی را با آنها امضا خواهد کرد که به تولید و مونتاژ نسخه نهایی کابین HALO در سال ۲۰۲۳ منجر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *