دلیل انفجار باتری موبایل در چیست؟

علت های مختلفی وجود دارد که می خواهیم به چندین مورد اشاره بکنیم و بدانیم که چگونه باید از رخ دادن این اتفاق جلوگیری کنیم .

دلیل اول : اولین دلیلی که باعث می شود باتری گوشی منفجر شود گرم شدن بیش از حد باتری هنگام شارژ شدن می باشد ، شما باید نگذارید باتری گوشی بیش از حد هنگام شارژ گرم شود و اگر از قاب ها و کاور های محافظ گوشی استفاده می کنید ان را دربیاورید و بعد عمل شارژ را انجام دهید .

کاور های گوشی باعث می شوند تا گرمای باتری از بدنه موبایل خارج نشود و باتری گرم شود ، این گرم شدن در طی طولانی مدت اگر باعث انفجار باتری نشود ، حتما باعث کاهش عمر باتری می شود و در نهایت خرابی باتری گوشی .

دلیل دوم : دومین دلیل انفجار باتری ، شارژ شدن بیش از حد استاندارد می باشد ، یعنی چه ؟ یعنی گوشی شما در زمان ۲ ساعت شارژ می شود ولی شما گوشی خود را ۶ ساعت شارژ کرده اید ، در این وضعیت باتری بیش از اندازه لازم جریان برق دریافت می کند و باعث پف کردن باتری و در نهایت انفجار می شود .

یکی از عادت های بد شارژ کردن گوشی ، شارژ کردن گوشی از شب تا صبح می باشد که بدترین حالت ممکن است یعنی شما زمانی که به خواب می روید گوشی را به شارژر متصل می کنید و صبح گوشی را برمیدارید ، هیچ چیز غیر عادی شما نمی بینید و گوشی کاملا عادی کار می کند و این عمل در طولانی مدت خطر اتش سوزی منزل را در بر دارد و خرابی باتری و خود گوشی را نیز منجر می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *