رانندگی به سمت خورشید


بیگ بنگ: چه مدت طول می‌کشد تا به سمت خورشید رانندگی کنیم؟ “بریتنی” ۷ ساله و دی جی ۱۲ ساله یک روز عصر در هنگام صرف شام این سئوال را مطرح کردند. “جیمز” ۷ ساله پیشنهاد کرد که اگر یک ماشین مسابقه‌ای واقعاً سریع داشته باشد می‌تواند به سمت خورشید سفر کند، دوستش “کریستوفر” ۴ ساله نیز مشتاقانه با “جیمز” موافق است.

SDO Oct“جری” یک پیرمرد است که عادت به تخمین زمان رانندگی در سفرهای خانوادگی بر اساس مسافت تقسیم بر سرعت دارد. او به کودکان پیشنهاد می‌کند که کار با اعداد را امتحان کنند. “بیایید ببینیم چطور می‌توان با ماشین مسابقه به خورشید برسیم”… خورشید حدود ۱۵۰ میلیون کیلومتر با زمین فاصله دارد. اگر ۱۵۰ کیلومتر در ساعت رانندگی کنیم، این سفر فقط ۱ میلیون ساعت طول می‌کشد.” یک میلیون ساعت چقدر طول می‌کشد؟

یک سال ۳۶۵ روز در ۲۴ ساعت در روز یا ۸۷۶۰ ساعت است. صد سال ۸۷۶۰۰۰ ساعت خواهد بود، اما این هنوز کوچکتر از ۱ میلیون ساعت رانندگی است. خورشید واقعاً بسیار دور است. “کریستوفر” تحت تأثیر قرار نگرفته، اما هرچه بزرگتر می‌شود، متأثر خواهد شد. شما باید تحت تأثیر چیزی قرار بگیرید که ۱۵۰ میلیون کیلومتر دورتر است و هنوز هم وقتی به آن نگاه می‌کنید چشمان شما را آزار می‌دهد!

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *