ماموریت فضایی چاندرایان ۲ جبران می شود!

چاندرایان 2چاندرایان 2

در این مطلب به جزئیات جبران ماموریت شکست خورده ی چاندرایان ۲ خواهیم پرداخت و اقدامات کشور هند در این زمینه را شرح می دهیم .با ما همراه شوید.

کشور هند برای اینکه ماموریت نیمه تمام چاندرایان ۲که با شکست مواجه شد را جبران کند قصد دارد که سال ۲۰۲۰ مجددا بر روی ماه با فضاپیمایی جدید فرود بیاید.

دومین مأموریت هند برای فرود بر سطح ماه «چاندرایان ۳» نام گرفته و شامل ماه نشین و ماه نورد خواهد بود.

به گفته «K. Sivan»، رییس سازمان پژوهش های فضایی هند (ISRO)، در این مأموریت از مدارگرد مأموریت چاندرایان ۲ استفاده خواهد شد. وی اضافه کرد که ماژول پیشران، ماه نشین و ماه نورد جدید حدوداً ۳۵ میلیون دلار هزینه داشته اند و مأموریت پرتاب نیز هزینه های زیادی به دنبال خواهد داشت.

رییس سازمان پژوهش های فضایی هند به پیشرفت های هند جهت انجام اولین مأموریت فضایی سرنشین دار نیز اشاره کرد و بیان کرد که هند چهار فضانورد را نامزد این مأموریت کرده است. این چهار فضانورد اواخر ماه ژانویه آموزش های لازم را در روسیه خواهند دید. بناست اولین مأموریت فضایی سرنشین دار هند اواسط سال ۲۰۲۲ انجام شود.

چین و هند با یکدیگر در جهت سفر های فضایی به شکلی نامحسوس به رقابت می پردازند. چین تاکنون موفق شده کاوشگر خود را در نیمه پنهان ماه فرود بیاورد. هند نیز قطب جنوب ماه را برای فرود کاوشگر مأموریت چاندرایان ۳ انتخاب کرده؛ یعنی همان منطقه ای که ناسا برای مأموریت آرتمیس در سال ۲۰۲۴ هدف گرفته است.

هند می خواهد پس از ایالت متحده، چین و روسیه، به عنوان چهارمین کشور بر سطح ماه فرود آمده و خود را به عنوان یک کشور قدرتمند در زمینه مأموریت های فضایی مطرح کند. البته تلاش های قبلی این کشور با مأموریت چاندرایان ۲ موفقیت آمیز نبودند و ماه نشین ویکرام روی ماه سقوط کرد.

بلومبرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *