ناسا اسامی فضانوردان ماموریت‌های کامرشال کرو را اعلام کرد

ناسا اسامی فضانوردان ماموریت‌های کامرشال کرو را اعلام کرد

پروژه کامرشال کرو (Commercial Crew) که با هدایت ناسا و با هدف توسعه‌ی سیستم‌های حمل و نقل توسط شرکت‌های خصوصی برای اعزام فضانورد به مدار زمین راه‌اندازی شد، اولین گروه از فضانوردان خود را شناخت.

به تازگی ناسا اسامی فضانوردانی را که در اولین پروازها از سری ماموریت‌های کامرشال کرو شرکت خواهند داشت، اعلام کرد. به این ترتیب اعزام فضانوردان از خاک امریکا به فضا که پس از تعطیلی پروژه شاتل متوقف شده بود، با همکاری شرکت‌های بوئینگ (Boeing) و اسپیس ایکس (SpaceX)، بار دیگر از سر گرفته خواهد شد.

بر این اساس، بوئینگ اولین پرواز آزمایشی فضاپیمای «CST-100 استارلاینر» خود را در نیمه‌های سال ۲۰۱۹ و با حضور اریک بو، کریس فرگوسن و نیکل اُناپو مان به انجام خواهد رساند. اولین مسافران فضاپیمای «کرو دراگون» اسپیس ایکس نیز در آوریل ۲۰۱۹، باب بنکن و دوگ هرلی خواهند بود.

همچنین در ماموریت بلند مدتی که به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی انجام خواهد شد، سونیتا ویلیامز سرشناس و فضانورد تازه کار، جاش کاسادا شرکت خواهند داشت. ویلیامز پس از آنکه حضور در ماراتن بوستون را با دویدن روی تردمیل ایستگاه فضایی بین‎ا‌لمللی در سال ۲۰۰۷ شبیه‌سازی کرد، شهرت زیادی به دست آورد.

ناسا اسامی فضانوردان حاضر در دومین پرواز سرنشین‌دار شرکت اسپیس ایکس را هم، ویکتور گلووِر و مایک هاپکینز عنوان کرده است.

اعلام فهرست افراد حاضر در چهار ماموریت اولیه‌ی کامرشال کرو را باید به فال نیک گرفت، اما هنوز راه پر پیچ و خمی تا ختم به خیر شدن این ماموریت‌ها در پیش است. زیرا هم بوئینگ و هم اسپیس ایکس، با مشکلاتی دست به گریبان هستند که می‌بایست تا پیش از فرا رسیدن زمان اولین پرواز سرنشین‌دار خود، بر آن‌ها فائق بیایند. با توجه به اینکه سال ۲۰۱۹ در پیش است شاید تنها افراد خوش‌بین، به تحقق این هدف در زمان مقرر باور داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *