نظر برخی از اهالی علم در مورد ویروس کرونا

elon tyson resize mdایلان ماسک رییس اسپیس ایکس در حساب کاربری توییتر خود، احساسش در مورد ویروس کرونای جدید را ابراز کرد و گفت که وحشت از ویروس کرونا “بی‌معنی” است. این اولین اظهار نظر از جانب ایلان ماسک راجع به ویروس کرونا است که تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر را در جهان آلوده کرده و هزاران کشته برجای گذاشته است. این توییت بلافاصله با بیش از ۱۰ هزار لایک ظرف ۱۰ دقیقه به شکل ویروسی پخش شد.

“بیل گیتس” موسس شرکت مایکروسافت، پیش از این برخلاف ماسک این طور واکنش نشان داد که “چگونه به کووید-۱۹ که یک بحران بی‌سابقه است واکنش نشان دهیم”؟ گیتس در اظهار نظر خود استدلال کرد که ویروس کرونا فرصتی را برای رهبران جهان فراهم می‌کند تا به کشورهای فقیر و آسیب‌پذیر در آفریقا و جنوب آسیا برای آماده‌سازی قبل از تبدیل ویروس کرونا به یک بحران بی‌سابقۀ جهانی کمک کنند.

اخترفیزیکدان نیل دگراس تایسون نیز در پیج اینستاگرام خود نوشته: «همانند هجوم بیگانگان فضایی متخاصم، ویروس کووید۱۹ به گونۀ بشری حمله کرده و با هیچکس مذاکره نمی‌‌کند. این ویروس به ملیت، ایدئولوژی، سیاست یا مذهب اهمیتی نمی‌‌دهد. مبارزه با این دشمن همگانی فقط مستلزم یک تلاش جهانی به کمک روش‌ها و ابزار علمی است، نه یک تفکر ماورایی و جادویی!» نظر شما چیست؟

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: instagram.com , news18.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *