کابین توریستی آموزشی در ایستگاه فضایی!

در ایستگاه فضایی بین المللی ناسا با همکاری شرکت اکسیوم اسپیس قصد دارد تا کابینی را برای آموزش فضانوردان و آموزش توریستان و… راه اندازی کند و این کابین اختصاصی خواهد بود.

آژانس فضایی آمریکا خبر داده است که شرکت اکسیوم اسپیس (Axiom Space) که در هیوستون تاسیس شده، قرار است جزو اولین همکاران سازمان مذکور باشد که ایده اتاق‌ها و فضا‌های خصوصی را در ISS خلق می کند. این اتاق‌ها در قالب ماژول‌‌هایی به یکی از نود‌های ISS متصل می‌شوند و می‌توان از آن برای کار‌های مختلفی بهره برد.

کوشش ناسا در راستای تجاری‌سازی فضا، از چند سال پیش شروع شد و نام آن «اقتصاد مدار نزدیک زمین» انتخاب شده است. مدیر اجرایی ناسا در رابطه با همکاری این سازمان با شرکت اکسیوم اسپیس بیان کرده است:

تلاش‌های شرکت اکسیوم در رابطه با توسعه مقصدی تجاری در فضا، یکی از قدم‌های حیاتی ناسا در رابطه با نیاز‌های طولانی مدت به منظور آموزش فضانوردان، تحقیقات علمی و نمایش تکنولوژی در مدار نزدیک زمین به حساب می‌آید.

از همین رو ناسا و آژانس‌های فضایی کشورهای دیگر، احتمالا جزو اولین مشتری‌های اکسیوم اسپیس باشند. این کمپانی که توسط فضانورد پیشین ISS به نام مایکل سافردینی (Michael Suffredini) تاسیس شده، قرار است حداقل یک المان جدید به Node شماره دو ISS متصل کند. پیش از این، Node شماره دو به منظور مرکز ابزار آلات و مکانی برای خوابیدن فضانوردان استفاده می‌شد.

برنامه اکسیوم این است که راهی جدید در رابطه با تجاری‌سازی فضا ارائه کند تا محققین، تولید‌کنندگان و توریست‌های ثروتمند بتوانند با اهداف کاری یا تفریحی خود به مدار زمین سفر کنند. با این حال با وجود این که در حال حاضر این کمپانی در سر دارد تا افراد را به ISS ارسال کند، اقدامات آ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *