کاوشگر برشیت رژیم صهیونیستی در فرود بر روی ماه شکست خورد

کاوشگر برشیت رژیم صهیونیستی در فرود بر روی ماه شکست خورد

اولین کاوشگر رژیم صهیونیستی به نام برشیت هنگام فرود بر روی ماه به دلیل نقص فنی از ناحیه موتور سقوط کرد و متلاشی شد. برای تولید این کاوشگر هزینه ۹۵ میلیون دلاری در نظر گرفته شده بود که حالا با شکست مواجه شده است.

رژیم صهیونیستی اسرائیل پس از ۷ سال و با هزینه‌ای ۹۵ میلیون دلاری توانست نخستین کاوشگر خود را با نام برشیت بسازد. این کاوشگر اسرائیلی در روز پنجشنبه ۲۱ فوریه ۲۰۱۹ برای اعزام به ماه به کمک موشک فالکون از کیپ کاناورال در فلوریدای آمریکا به طرف تنها قمر کره زمین پرتاب شد. کاوشگر برشیت قبل از اینکه برای فرود بر روی سطح ماه آماده شود، سه بار دور کره زمین و دو بار به دور ماه مدار زد.

 

کاوشگر روسی Kosmos 482 به زودی سقوط می‌کند!

کاوشگر اسرائیلی سقوط کرد

نخستین کاوشگر رژیم صهیونیستی اسرائیل در آخرین بخش از ماموریت خود و در زمان فرود بر روی سطح ماه با مشکل فنی از ناحیه موتور مواجه شده و بر روی ماه سقوط کرد و از بین رفت. منابع خبری در این خصوص عنوان کردند دستگاه‌های مخابراتی و کنترل این فضاپیمای بدون سرنشین در اجرای مرحله فرود با اختلال مواجه شده است. اگر کاوشگر برشیت بر روی ماه فرود می‌آمد، رژیم صهیونیستی به عنوان چهارمین کشور موفق در زمینه ارسال فضاپیما به ماه محسوب می‌شد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از شرکت این پروژه اعلام کرد ظرف مدت ۳ سال آینده کاوشگر دیگری را برای فرود بر روی سطح ماه تولید خواهیم کرد. گفتنی است نام برشیت که برای این کاوشگر برگزیده شده است، از کتاب تورات بوده و به معنای کتاب بزرگ پیدایش است. هدف این کاوشگر نیز عکسبرداری از سطح و بررسی میدان مغناطیسی ماه عنوان شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *