کره ی ماه سرشار از فلزات است؟!

کره ماه

در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا در خصوص اخبار تازه کشف شده از ماه و فلزات موجود در آن برای شما بگوییم. در کره ی ماه چه خبر است؟

طبق اخباری که جدیدا از  سویناسا انتشار یافته است، تیم مدارگرد شناسایی ماه (LRO) به مدارک جدیدی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد سطح کره ماه به مراتب بیشتر از آنچه قبلا تصور می‌شد، غنی از فلزات است.

فرضیه اولیه درخصوص نحوه شکل‌گیری کره ماه، برخورد احتمالی یک پیش‌سیاره بزرگاست که در گذشته با کره ی زمین برخورد کرده است؛ بنابراین احتمال می رود که مواد اصلی تشکیل دهنده ماه کاملا مشابه با کره زمین باشد. حال نتایج این تحقیقات جدید ناسا ارتباطی شفاف ‌تر و واضح‌تر بین زمین و ماه را نشان می‌دهد.

تیم مدارگرد یاد شده با استفاده از رادار ویژه Mini-RF در حال ارزیابی وضعیت الکتریکی خاک و پوشش رویی نیم‌کره شمالی ماه بودند و دنبال یخ و آب در اعماق حفره‌ها می‌گشتند اما هر چه واکاوی به مراحل پایین‌تر می‌رسید، حجم اکسیدهای آهن و تیتانیوم نهفته در زیر سطح رویی بیشتر می‌شد.

با مقایسه یافته‌های جدید با آنچه پیش از این به کشف مقادیری از اکسید فلزات منجر شده بود، تیم کاوشگران ناسا به این نتیجه رسیدند که با وجود اینکه سطوح کره ماه فاقد اکسیدهای آهن و تیتانیوم است، در زیر پوسته حجم عظیمی مواد معدنی فلزی وجود دارد.

مدیر مرکز پروازهای فضایی گادارد «نوح پترو»، در این خصوص بیان می کند: «این نتایج هیجان‌انگیز نشان می‌دهد ما هنوز هم مشغول اکتشافات جدید درباره قدیمی‌ترین همسایه خود هستیم. داده‌های به دست آمده به شدت ارزشمند هستند و در مورد سطح و مواد تشکیل دهنده قمر زمین حرف‌هایی برای گفتن دارند. ما از این داده‌ها استفاده می‌کنیم تا نتیجه بگیریم ۴.۵ میلیارد سال قبل دقیقا چه اتفاقی افتاده است».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *