کل زمین زیر نظر یک شرکت به نام Planet

کل زمین زیر نظر یک شرکت به نام Planet

شرکتی به نام پلنت که توسط سه نفر از دانشمندان سابق ناسا تاسیس شده است، با بیش از ۱۰۰ ماهواره که در مدار زمین قرار داده است، می تواند هرروز از کل سیاره زمین عکسبرداری کند.

شرکت پلنت با قرار دادن ۸۸ ماهواره دیگر در مدار زمین که هریک به اندازه یک جعبه کفش هستند، تعداد ماهواره هایش در مدار زمین را به عدد ۱۴۹ رسانده است و بدین ترتیب هرروز می تواند از یک تکه از زمین عکس بگیرد.

به گزارش آکاایران: تصاویری که از این ماهواره ها به دست می آید، پس از بررسی و تایید نهایی در اختیار مشتریانی مانند شرکت ها، دولت ها و محققان قرار می گیرند تا بتوانند تغییراتی که در سیطح سیاره رخ می دهند را زیر نظر داشته باشند. به این شکل حجم اطلاعاتی که از زمین در اختیار افراد قرار می گیرد هزار برابر خواهد شد.

این شرکت در سال ۲۰۱۰ توسط سه نفر از دانشمندان سابق ناسا تاسیس شد و درحال حاضر بیش از ۱۰۰ مشتری را جذب خود کرده است و به محض اینکه ماهواره های جدید نیز به بهره برداری برسند، شرکت پلنت می تواند تصویربرداری روزانه از کل زمین را آغاز کند. شایان ذکر است که اصلی ترین مشتریان این شرکت بخش کشاورزی، دولت ها و شرکت های اینترنتی هستند که می خواهند نقشه های به روزتری را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

شرکت پلنت در نظر دارد که در بخش کشاورزی از این تصاویر برای بررسی تمامی مزارع سیاره زمین استفاده می شود تا از این داده ها برای مدیریت مکان ایجاد مزرعه، نوع محصولات کشت شده، مدیریت آب، کود و برداشت محصولات استفاده شود.

دولت ها از این تصاویر برای طیف وسیعی از فعالیت ها، از مدیریت بحران و مدیریت فجایع تا نقشه برداری شهری استفاده خواهند کرد. مکزیک و برزیل قصد دارند از این تصاویر برای کنترل جنگل زدایی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *